Bruichladdich Port Charlotte – skotská whisky s rodokmenem

Skotsko je tradiční doménou palíren, které produkují velmi specifickou a nezaměnitelnou whisky. Typickým představitelem je Bruichladdich Port Charlotte, skotská whisky s rodokmenem a příběhem. Je vyrobena výhradně ze skotského ječmene, pomalu destilovaná, zraje několik roků
v dubových sudech na březích jezera Lochindaal, než je společně s pramenitou vodou z Islay stáčena do lahví. Na rozdíl od jiných palíren
na ostrově Islay neleží Bruichladdich těsně u moře. V překladu Bruichladdich znamená kopec na břehu.

Port Charlotte je whisky s výrazným rašelinovým nádechem a bohatým hlubokým charakterem. V palírně Bruichladdich je veškerá pozornost zaměřená pouze na výrobu single malt whisky. Whisky není jen o letech zrání v sudu, ale také času, který je věnován samotné destilaci či fermentaci. Proto si v palírně dávají extra záležet, aby každá část výrobního procesu dostala přesně tolik času, kolik příroda potřebuje.

Palírnu Bruichladdich založil v roce 1881 Robert Harvey. Byla vystavěna v avantgardním stylu a navržena tak, aby byla schopna produkovat whisky v nejvyšší kvalitě. K tomu mělo sloužit zařízení včetně 6 metrů vysokých destilačních přístrojů, které se používají dodnes. Během dvacátého století byla palírna několikrát na pokraji krachu a roku 1994 byla uzavřena. V roce 2000 byla zachráněna týmem nadšenců, kteří kladou velký důraz na porozumění důležité roli přírodních surovin, místního klimatu a místních lidí. Díky tomu nabrala značka nový vítr do plachet, buduje si výraznou pozici ve světě whisky a uspokojí i ty nejnáročnější znalce.

Popis každé whisky patří k poetickým disciplínám. Vedle osobností s vysokým renomé se básníkem může stát každý. Není k tomu potřeba nic více, než mlhavé podzimní odpoledne, kdy vichr od moře žene studený déšť. Tehdy vytáhněte do světla plamenů v krbu onu láhev.

 

Co říkají znalci

Barva: Pozlacená liliová

Aroma: Vůně rašeliny s tóny jódu a rozlámaných mořských mušlí, kterou následuje kombinace pepře, papriky a tabáku. Sladké, fenolové a mořské aroma s příměsí dubu a se stopami vanilky. Ovoce obalené v popelu.

Chuť: Hluboká a komplexní chuť s kontrastem kouřové nasládlosti a karamelu s vanilkou. Mořem nasáklá rašelina, špetka dehtu pocukrovaná popelem, kapka medu. Neštípe, nelepí křídla, hladí.

Dozvuk: Dlouhý sladký kouř, vysychající dřevo, ovesné sušenky s kousky hutné čokolády, kakaové boby, stopy jódu. Hřejivý pocit. Zábavný, podmanivý, badatelský zážitek.

Shrnutí: Příjemný výhled na podzimní plískanici od rozpáleného krbu. Rozmačkané brambory pečené
v ohni, uzené maso, chuť kouře na jazyku po příjemně prozpívané noci, hrst tabáku a pocit přátelství.